Niedziela Radości!

Adwent jest  czasem radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. To oczekiwanie osiąga szczególny charakter w III Niedzielę Adwentu, Niedzielę tzw. Różową czy powszechne znaną Niedzielą  GAUDETE. Nazwa ta pochodzi od słów antyfony na wejście: „Gaudete in Domino”, czyli „Radujcie się w Panu”. Liturgia w tym dniu jest przepełniona radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi.  Z stąd też kolorem szat liturgicznych jest kolor różowy. 

Już teraz kwitną we mnie Twe ogrody Panie

Dzisiejsza niedziela sygnalizuje nam i zachęca do głębszego i już bezpośredniego przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa.  Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach. Niech te ostatnie dni przed Świętem Bożego Narodzenia jak najlepiej zostaną wykorzystane. 

Papież Jan XXIII powiedział, że do Nieba nie wpuszczają ponuraków, tylko ludzi, którzy umieją się cieszyć. Oby nie okazało się, że nie nadajemy się do Nieba, ponieważ nie umiemy się cieszyć, bo zapomnieliśmy, jak to się robi. Usłyszmy więc to dzisiejsze wezwanie Kościoła: Bądź radosny! Nie zamykaj się w samotności i smutku. Jezus jest z Tobą!

Od 14 grudnia aż do Wigilii Bożego Narodzenia okazja do SPOWIEDZI ADWENTOWEJ codziennie od godz. 16.15 do 17.00 oraz rano od godziny 6.00 do 6.30. Skorzystajmy ze spowiedzi przed świętami, aby odzyskać radość i pogodę ducha.

Ja ciebie rozgrzeszam!