Módl się na różańcu i przeżyj rekolekcje “ODDANIE 33”

W ramach nabożeństwa różańcowego będziemy przeżywać 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczegóły na stronie

www.oddanie33.pl

ŚWIADECTWO UCZESTNIKA REKOLEKCJI ODDANIE 33

Szczęść Boże!

Nigdy nie myślałem o Maryi jak o Matce. Była Królową Świata, Królową Rodzin, ale nie była dla mnie Matką. Nie traktowałem Jej z należytą czcią, nie modliłem się do Niej zbyt często, nie wzywałem Jej imienia w potrzebach. Nie praktykowałem modlitwy różańcowej. Uczę się wszystkiego, po prostu uczę się Maryi. Nie wiem tak naprawdę dlaczego zdecydowałem się na udział w rekolekcjach, skoro Maryja była gdzieś tam , na pewno nie przy mnie, na pewno nie w moim sercu. Nie musiałem czekać na pierwsze owoce zbyt długo, bo już pierwszego dnia doświadczyłem, że coś zaczyna pękać, że zaczynam dostrzegać i rozumieć co traciłem.

W ciągu swojego życia wielokrotnie plułem Bogu w twarz, tarzałem się w grzechach ciężkich, niszczyła mnie pornografia. Zostałem uwolniony tak po prostu, jakby łaska przecięła linę, która spętała mnie na moje własne życzenie. Droga z Jezusem i Maryją pokazała mi, że kiedy zły duch próbuje mnie kusić, zastawiać na mnie sidła, to ja mogę w tym czasie duchowo wzrastać. Ofiarować walkę z pokusą w dowolnej intencji- zatwardziałych grzeszników, czy dusz czyścowych. W moim sercu złożona została wielka miłość i troska za zmarłych, którzy pokutują za swoje nędzne życie, nie mogąc przy tym uczynić dla siebie nic. Dawniej myślałem, że przecież na to zasłużyli, niech cierpią, co mnie to obchodzi. Jak szatańskie były to myśli. Czy serce deklarujące się jako serce chrześcijanina może trwać niewzruszone na myśl o tych biednych, niewyobrażalnie cierpiących duszach? Mogę im pomóc, ty możesz im pomóc. Jedno drobne umartwienie, modlitwa… Maryja uwrażliwia serce, które zaczyna pragnąć dobra dla innych. Maryja daje serce nowe, wrażliwe, współczujące, miłosierne, troskliwe. Jak dobrze mi z nowym sercem.            Mateusz

Schemat dni rekolekcyjnych – PDF

Pogrzeb Śp. Jerzego Grzesiakowskiego

Pogrzeb Śp. + Jerzego Grzesiakowskiego z Kamienicy Dolnej, odbędzie się w 29 września 2022 roku tj. w czwartek o godz. 13.30 Różaniec za zmarłego, a o godz. 14.00 Msza Pogrzebowa.

WIECZNY ODPOCZYNEK

Polecajmy zmarłego Śp. + Jerzego miłosierdziu Bożemu w naszych codziennych modlitwach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie znicz-3.gif

Zaproszenie na Nabożeństwa Różańcowe

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE:

SIEDLISKA – BOGUSZ – godzina 17.00

GŁOBIKÓWKA – godzina 15.30

Z ogłoszeń parafialnych: Na nabożeństwa różańcowe  zapraszam wszystkich parafian: starszych, dorosłych, młodzież, zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania) i dzieci szkolne (zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii). Dla dzieci jak co roku zakupiłem edukacyjne składanki różańcowe. Naklejki będą po każdym nabożeństwie rozdawać dziewczynki z DSM – u. W sposób szczególny do udziału w tym nabożeństwie zapraszam Róże Różańcowe i grupy modlitewne. Niech zachętą dla nas będzie prośba Pani Fatimskiej o codzienny różaniec oraz słowa Św. Siostry Łucji z Fatimy: „że nie ma problemu w życiu, którego by nie można rozwiązać przy pomocy tej prostej modlitwy jaką jest różaniec”. Gdyby jakaś grupa modlitewna, czy Róża Różańcowa chciała poprowadzić modlitwę różańcową, wystarczy zgłosić w zakrystii.

Sprawdziany różańcowe 2022. Maryjny szlak różańcowy – Zestaw sprawdzianów na nabożeństwa różańcowe dla grupy 60 dzieci. Zestaw zawiera 30 ilustracji, które przedstawiają najpopularniejsze sanktuaria maryjne w Polsce, a także kartkę z informacjami o każdym z nich.

Planszę z mapą Polski rozdajemy dzieciom na początku spotkań różańcowych w naszej parafii, czyli od 1 października. Obrazki rozdają dzieciom dziewczynki z DSM zgodnie z numeracją.

Październik to miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej i modlitwą ku jej czci. To wyjątkowa modlitwa, którą warto odmawiać we wszystkich momentach naszego życia już od najmłodszych lat. Sprawdziany różańcowe są niezwykle przydatnymi materiałami, które można rozdawać najmłodszym biorącym udział w nabożeństwach różańcowych. To wspaniała okazja, aby dzieci poznały piękne modlitwy wznoszone ku Maryi i uczyły się ich oraz praktykowały je już od wczesnych lat dzieciństwa.