Sierpień – MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI

SIERPIEŃ miesiącem trzeźwości. Jest to czas, w którym kościół zachęca do abstynencji od alkoholu.
Alkohol niszczy wspólnotę jaką jest rodzina. Może zrujnować całe życie.


W miesiącu tym wierni rezygnują z picia alkoholu ze względu na pamięć o bohaterach narodowych (w sierpniu obchodzonych jest wiele rocznic związanych z powstaniami narodowymi), ale też solidaryzują się z wieloma pielgrzymami, którzy pielgrzymują ku czci Maryi.

Zaproszenie na błogosławieństwo kierowców i pojazdów – Niedziela 24 lipca 2022

Św. Krzysztof jest jednym z najbardziej popularnych świętych Wschodu i Zachodu. Wiadomo o nim tylko tyle, że pochodził z Azji Mniejszej, z prowincji rzymskiej Licji w dzisiejszej Turcji, i że tam poniósł śmierć męczeńską za panowania cesarza Decjusza ok. 250 r.

Istnieje wiele legend o nim. Jedna z nich głosi, że przez wiele lat służył pogańskim możnym tego świata. Kiedy jednak poznał naukę Chrystusa, przyjął chrzest. Pokutując za swój grzeszny żywot, postanowił osiedlić się nad Jordanem i przenosić przez rzekę pielgrzymów, idących ze wschodu do Ziemi Świętej. W trakcie jednej z przepraw, niosąc na plecach dziecko, na środku Jordanu poczuł ogromny ciężar przekraczający jego siły. Bliski utonięcia usłyszał głos: “Jam jest Jezus, twój Zbawiciel. Dźwigając Mnie, dźwigasz cały świat”. Stąd też imię świętego – Christoforos – niosący Chrystusa.

Jako swojego patrona czcili św. Krzysztofa przewoźnicy, tragarze, flisacy i pielgrzymi. Współcześnie jest czczony jako patron kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych.

W niedzielę 24 lipca 2022 roku z racji wspomnienia ŚW. KRZYSZTOFA, PATRONA KIEROWCÓW I PODRÓŻNYCH po każdej Mszy na parkingach przy Kościele i wokół Kościoła błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

Przy poświęceniu w tym roku można zabrać zawieszkę z wizerunkiem Św. Krzysztofa i modlitwą do samochodu.

Jak co roku przy okazji błogosławieństwa pojazdów mechanicznych poprzez ofiarę składaną do puszek wspieramy AKCJĘ ORGANIZOWANĄ PRZEZ MIVA POLSKA ŚW. KRZYSZTOF „1 GROSZ ZA 1 KILOMETR BEZPIECZNEJ JAZDY” na zakup misyjnych środków transportu. Warto wiedzieć, że wszyscy tarnowscy misjonarze korzystają z pojazdów ufundowanych przez MIVA polska.  Jak dowód złożenia ofiary zabieramy kartę plastikową z wizerunkiem Św. Krzysztofa i modlitwą kierowcy. Jest ona wielkości Prawa Jazdy więc można ją wozić z dokumentami.

Zapisy na pielgrzymkę w 2022 roku

„Chrystus naszą Paschą” to hasło 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2022 r. Eucharystią o godz. 7:30 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie.

Na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską można zapisywać się od połowy czerwca do 17 sierpnia. Każdy może się zapisać w swojej parafii (do końca lipca w kancelarii parafialnej) lub na spotkaniu organizowanym przed pielgrzymką u księdza przewodnika danej grupy Ks. Zygmunta Ogórek z parafii Grudna Górna.

Osoby spoza diecezji tarnowskiej mogą kontaktować się z sekretariatem PPT, który skieruje bezpośrednio do księdza przewodnika wybranej grupy.

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską będą prowadzone przez księży przewodników w miejscach organizacji poszczególnych grup. Przed wyjściem PPT zorganizować spotkanie, rozdać legitymacje, uzgodnić wyjazd, omówić program na poszczególne dni.

Koszt pielgrzymki – 150 zł od osoby dorosłej. Trzeba jeszcze doliczyć dojazd w zależności od odległości. Koszt w danej grupie ustala ks. Przewodnik.

Zniżki:
każde dzieci (szkoła podstawowa i młodsze): 75 zł,
– trzecia (i kolejna) osoba z rodziny: 100 zł

BADANIA POCOVIDOWE – SIEDLISKA BOGUSZ – 14 LIPCA 2022

Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID-19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w czwartek 14 lipca 2022 o godzinie 9.00 na parkingu przy Kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z Kościoła.

Pogrzeb Śp. + Karol Konica

Pogrzeb Śp. + Karola Konicy ze Smarżowej, odbędzie się w 9 lipca 2022 roku tj. w sobotę o godz. 13.30 Różaniec za zmarłego, a o godz. 14.00 Msza Pogrzebowa.

WIECZNY ODPOCZYNEK

Polecajmy zmarłego Śp. + Karola miłosierdziu Bożemu w naszych codziennych modlitwach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie znicz-3.gif