Dwa filary Kościoła – Św. Piotr i św. Paweł

W niedzielę 29 czerwca będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Msze Święte tak jak w niedzielę: o 7.00; 9.30 i suma o godz. 11.00 po południu msza o godz. 15.00.

W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za papieża LEONA XIV. Jak co roku, ofiary składane na tacę przeznaczone do dyspozycji Stolicy Apostolskiej jako ŚWIĘTOPIETRZE.

Poniżej link do apelu Episkopatu Polski w sprawie świętopietrza.

Papież LEON XIV podczas modlitwy Anioł Pański w ostatnią niedzielę prosił o szczególną modlitwę w swojej intencji z okazji zbliżającego się wspomnienia gigantów Kościoła: św. Piotra i Pawła.

Odpowiadając na jego apel w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła zapraszam Was do modlitwy za papieża, oraz zachęcam Was, do codziennej modlitwy za Ojca Świętego.

Jezu, jedyna Drogo do Ojca,
Prawdo i Życie człowieka.
Ty Obiecałeś prowadzić swój Kościół
do końca czasów.
Ty wybrałeś naszego Ojca Świętego, Franciszka,
ustanawiając go Pasterzem Kościoła Powszechnego.
Udziel mu pełni łask Ducha Świętego,
niech utwierdza nas w wierze
i prowadzi nas we wspólnocie nadziei i miłości.
Za wstawiennictwem Maryi, Dziewicy i Matki,
zjednocz nas z Następcą św. Piotra
i umacniaj nas w każdej Eucharystii,
dając nam siłę, byśmy pocieszali prześladowanych,
byli solidarni z biednymi i cierpiącymi,
głosząc Twoją Śmierć i Zmartwychwstanie
wszystkim narodom Ziemi.
Amen.

Dzisiaj w kościołach na całym świecie odbędzie się zbiórka funduszy na działalność i misję Ojca Świętego. Popularnie nazywa jest ona denarem św. Piotra lub świętopietrzem. – Nie można sobie wyobrazić misji Kościoła bez materialnego wsparcia wiernych – podkreśla prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Gospodarki. Ks. Juan Antonio Guerrero, dodaje zarazem, że w zarządzaniu otrzymanymi pieniędzmi potrzeba przejrzystości, wierni mają prawo wiedzieć na co wydawane są ich pieniądze.

Ks. Guerrero podkreśla, że świętopietrze służy przede wszystkim do finansowania dzieł miłosierdzia realizowanych przez papieża w Kościołach lokalnych na całym świecie. Przykładowo wskazuje, że z 21 mln euro, jakie w roku 2020 wpłynęły z darowizn na denar św. Piotra, 8 mln od razu zostało wydanych na dzieła ewangelizacyjne i projekty socjalne głównie w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Z tych pieniędzy częściowo finansowana jest też działalność tych dykasterii Kurii Rzymskiej, które pomagają w realizacji misji Następcy św. Piotra, a nie mają żadnych dochodów. Np. trybunały Kościelne, dykasterie zajmujące się liturgią, jednością chrześcijan czy troską o dziedzictwo kulturowe Kościoła, jak np. biblioteka apostolska i archiwa.

Pogrzeb Śp. + Ireny Zima

Pogrzeb Śp. + Ireny Zima ze Smarżowej lat 90 odbędzie się 25 czerwca 2025 tj. środę. O godz. 13.30 Różaniec za zmarłą, a o godz. 14.00 Msza Pogrzebowa.

WIECZNY ODPOCZYNEK

Polecajmy zmarłą Śp. + Irenę miłosierdziu Bożemu w naszych codziennych modlitwach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie znicz-3.gif

“Zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się dzieciom Jego powodzi” – Boże Ciało

W Boże Ciało Msze Święte w Kościele w Siedliskach – Bogusz: 7.00; 9.30; suma z PROCESJĄ do czterech Ołtarzy o godz. 11.00 i Msza po południu o godz. 15.00

Chrystus Pan karmi nas swoim świętym Ciałem. Chwalmy Go na wieki.

W Głobikówce o godz. 8.15

FOTOGALERIA 2022 – KLIKNIJ W FOTO POWYŻEJ
Kiedyś wino i chleb

Głównym celem obchodów Bożego Ciała jest publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie Mu czci i podziękowanie za łaski płynące przez ten Sakrament, a także przebłaganie za bluźnierstwa i profanacje Najświętszego Sakramentu” 

Co w tym dniu świętujemy? Podstawową prawdę dotyczącą Eucharystii, czyli prawdę o tym, że chleb i wino przemienia się w Ciało i Krew Pana Jezusa. To jest trudna prawda dla wielu. W komunii świętej jest obecny Jezus Chrystus, nie symbolicznie, ale realnie. W Kościele nie jest najistotniejszy ksiądz, ławki, dekoracje, najistotniejsze jest tabernakulum, w którym zawsze obecny jest Jezus Chrystus. Zawsze można do niego przyjść i się do Niego zwrócić, z Nim szczerze porozmawiać.

 W Kościele w którym nie było by tabernakulum, nie było by serca Kościoła. W Kościele, w którym nie była by sprawowana Msza Święta, nie było by życia tego Kościoła. Tam, gdzie nie ma eucharystii Kościół przestaje istnieć i przestaje mieć sens.

W każdej parafii w Polsce mamy procesję Bożego Ciała. Kiedyś w ramach wymiany uczniów do polskiej szkoły w Nowym Sączu przyjechali Hiszpanie i szkoła wymyśliła, by wziąć tych uczniów na procesję Bożego Ciała, która idzie przez całe miasto i jest niesamowitym przeżyciem. Ci Hiszpanie byli w absolutnym szoku, jak widzieli tak masową manifestację wiary. Najwyraźniej oni w Madrycie tego nie doświadczyli. Ta wspólnota wiary w czasie procesji Bożego Ciała jest kluczowa i przypomina nam, że katolicyzm ma zawsze wymiar społeczny. Nie ma chrześcijaństwa bezobjawowego, nie ma katolicyzmu, który się nie pokazuje. Jezus mówi, że ci, którzy zaprą się go przed ludźmi, on zaprze się ich przed Ojcem. W czasie tej procesji można doświadczyć wspólnoty. Wybrać możemy sobie przyjaciół,  wspólnota kościoła to ludzie, których Pan Bóg nam daje. To tak jak z rodziną, rodziny się nie wybiera. Z kościołem jest dokładnie tak samo.

Pogrzeb Śp. + Anny Węgrzyn

Pogrzeb Śp. + Anny Węgrzyn ze Siedlisk odbędzie się 11 czerwca 2025 tj. środę. O godz. 13.30 Różaniec za zmarłą, a o godz. 14.00 Msza Pogrzebowa.

WIECZNY ODPOCZYNEK

Polecajmy zmarłą Śp. + Annę miłosierdziu Bożemu w naszych codziennych modlitwach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie znicz-3.gif