RORATY – Dzień 7

Temat: Święty Józef, opiekun Pana Jezusa

Dzieci dalej z wujkiem Andrzejem zwiedzają Rzym. Po drodze zobaczyły Koloseum, w którym w starożytnym Rzymie walczyli gladiatorzy.

Jednak celem ich zwiedzania był Kościół z małej litery, czyli Kościół, którego patronem jest Św. Józef, opiekun Pana Jezusa.

Św. Józef z całego serca kochał Jezusa, uważał Go za swojego syna i był Jego ojcem według prawa. Ale tak naprawdę to Pan Jezus ma Ojca w niebie.

Św. Józef jako opiekun Jezusa nie tylko dbał o Jego bezpieczeństwo, ale nauczył Jezusa odwagi, pracowitości, uczciwości, po prostu bycia dobrym człowiekiem.

Św. Józef jest budowniczym Kościoła z wielkiej litery, ponieważ razem  z Maryją wychował Jezusa, który ten Kościół założył i jest w nim obecny.

Bazylika Św. Anastazji w Rzymie posiada niezwykłe relikwie Św. Józefa, bo jego płaszcz.

PYTANIA:

1. Kto jest ojcem Pana Jezusa?
  2. Kim jest Święty Józef dla Jezusa?
  3. Czego nauczył Święty Józef Pana Jezusa?
  4. Jakie relikwie znajdują się w Kościele Św. Anastazji?