Upamiętnienie kpt. Jana Zdziarskiego w 100. rocznicę śmierci w walkach pod Radzyminem – Siedliska Bogusz, 13 sierpnia 2020

Upamiętnienie kpt. Jana Zdziarskiego w 100. rocznicę śmierci w walkach pod Radzyminem – Siedliska Bogusz, 13 sierpnia 2020

Śpiewajmy pamięć a tych chłopakach

Na cmentarzu w Siedliskach Bogusz spoczywa kpt. Jan Zdziarski, kawaler orderu Virtuti Militari. Poległ 13 sierpnia 1920 roku pod Radzyminem na samym początku bitwy Warszawskiej. Był absolwentem Akademii Wojskowej w Warszawie i inżynierem budowy dróg i mostów.

W 100 rocznicę jego śmierci w kościele parafialnym w Siedliskach Bogusz 13 sierpnia tj. czwartek o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta w asyście pododdziału honorowego Wojska Polskiego, a po niej nastąpi uroczyste odsłonięcie i poświęcenie wyremontowanego dzięki środkom z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. W uroczystościach weźmie udział dr Piotr Szopa, naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Rzeszowie wraz z delegacją.

Cud nad Wisłą – Elektryczne Gitary