Witam Drogich Parafian!

Mel. Barka

Drodzy Parafianie Parafii Siedliska – Bogusz

        Od dzisiaj decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża jestem Waszym nowym proboszczem, i mam jak napisał biskup w dekrecie nominacyjnym troszczyć się o zbawienie wiernych tej Parafii i o jej dobra materialne. Mam świadomość, że parafia nie jest, jak to mówił do nas w czasie święceń kapłańskich Ks. Biskup Józef Życiński, moim prywatnym folwarkiem czy prezentem, ale kolejnym zadaniem na mojej kapłańskiej drodze, z którego kiedyś zdam sprawę przed Bogiem. I tutaj dużo zależy ode mnie, od mojej pracowitości i troski duszpasterskiej, ale też dużo zależy od modlitwy wszystkich, którzy tworzą wspólnotę Parafii Siedliska – Bogusz. Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, na którego beatyfikację czekamy, często powtarzał, że mamy takich kapłanów jakich sobie wymodlimy. Dlatego proszę Was o tą modlitwę bym był dla was skutecznym narzędziem Bożej łaski, która Was zaprowadzi do nieba.

 Pozdrawiam tak po kapłańsku wszystkich począwszy od dzieci i młodych, którzy są przyszłością tej parafii, poprzez rodziny, które ją tworzą, bo parafia to „rodzina rodzin”, aż po najstarszych, zwłaszcza chorych i cierpiących, których zapewne w waszej parafii nie brakuje. Wszystkich i moją posługę proboszczowską w tej Parafii zawierzam Matce Najświętszej w Tytule Jej Narodzenia. Bardzo serdecznie dziękuję za modlitwę w mojej intencji, słowa powitania oraz wyrazy wszelkiej dobroci i życzliwości.

        Błogosławić znaczy dobrze życzyć. To moje pozdrowienie wszystkich Parafian zawieram w kapłańskim błogosławieństwie, czyli w samych dobrych życzeniach od Boga i naszej Patronki, Matki Bożej w Tytule Jej Narodzenia.

Szczęść Boże!

Ks. Antoni – wasz Proboszcz!