RORATY – DZIEŃ 10

Czwartek – 10 grudnia 2020 r.

Temat: Liturgia Słowa Bożego – Słowo Boże ma moc.

Kochane dzieci! Od poniedziałku zmieniło się trochę nasz roratnie zawołanie: “Święte miejsce, Kościół nasz – Eucharystię poznać czas!” Jak zawsze najpierw wysłuchajcie opowiadania o Jadzi i Maćku, które nas wprowadzi w temat i pomoże zrozumieć dlaczego w czasie Mszy Świętej warto słuchać tego co mówi i czyta kapłan i lektorzy z ambony, czyli Słowa Bożego!

AUDIO NAGRANIE – 10.12.2020

Kochane Dzieci! Słowo Boże ma w sobie wyjątkową moc. Znane są przypadki w historii Kościoła, kiedy ktoś zmienił całe swoje życie i nawrócił się do Boga słysząc tylko jedno zdanie z Ewangelii czy Pisma Świętego w Kościele w czasie Liturgii Kościoła. Pan Jezus swoim słowem uciszał burze na Jeziorze, uzdrawiał i wypędzał złe duchy.

Postarajcie się zawsze głośno odpowiadać “Bogu niech będą dzięki!” na słowa lektora “Oto Słowo Boże!” kiedy kończy czytać w Kościele fragment Pisma Świętego.

Oto dialog katechety z Kasią po niedzieli: – Kasiu byłaś w niedzielę w Kościółku. – Tak proszę księdza. – Spotkałaś się z Panem Jezusem. – Tak proszę księdza. – I co ci takiego Pan Jezus powiedział. – Zapomniałem proszę księdza.

Znam takiego ucznia z jednej parafii, który w szkole potrafił opowiedzieć całe moje kazanie. Jego tatuś zawsze po obiedzie niedzielnym rozmawiał z nim o niedzielnym kazaniu, a nawet wymyślał dla niego nagrody jak wiele zapamiętał z niedzielnego kazania i liturgii Słowa Bożego. W czasie rekolekcji szkolnych wręczyłem mu dyplom dobrego słuchacza Słowa Bożego. Postarajcie się i wy uważnie słuchać Słowa Bożego w Kościele.

MODLITWA: Panie Jezu, naucz mnie słuchać Twojego Słowa, które tak często pada z ambony w Kościele. Pozwól mi zrozumieć, że w Twoim Słowie ukryta jest moc Boża, która potrafi zmienić moje życie w kierunku dobra i prawdy. Niech pamiętam, że kiedy przed Ewangelią czynię znak krzyża na czole, ustach i sercu, to mam Twoje słowo rozumieć, głosić życiem innym i przyjąć sercem czyli według niego żyć.

Jak wiecie obecny Rok Liturgiczny poświęcony jest Euhcarystii. Od dzisiaj będziemy się uczyć piosenki Magdy Anioł pt. “KIEDYŚ WINO I CHLEB”. Poniżej piosenka i tekst. Można pośpiewać w domu.

KIEDYŚ WINO I CHLEB – PIOSENKA NA RORATY