RORATY 2021 – ZAPROSZENIE !

W czasie tegorocznych rorat realizując program PROMYCZKA DOBRA razem z dziećmi będziemy budować żywy Kościół, korzystając ze wskazówek świętych i błogosławionych, na których zwraca nam szczególną uwagę papież Franciszek. 

Są to: św. Józef, św. Jakub Apostoł, św. Ignacy Loyola, św. Maksymilian, bł. Maria Teresa Ledóchowska i bł. kard. Stefan Wyszyński

Codziennie dzieci oglądają w Kościele materiał video i poznają przygody Martyny, Dawida i wujka Andrzeja, jezuity.

W pierwszym dniu rorat dzieci otrzymują planszę, a w kolejne roraty naklejki.

Najważniejszy jednak jest udział w roratach. Dzieci przeżyją wspaniałą przygodę poznając czym tak naprawdę jest Kościół Jezusa. Dlatego już dziś zapraszam dzieci szkolne z LAMPIONAMI, a zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii; młodzież, a zwłaszcza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Prośba do Rodziców by ze swoimi dziećmi przedyskutowali ich udział w roratach. Doświadczenie pokazuje, że jeśli dla rodziców jest to ważne, to dzieci bardzo chętnie uczestniczą w roratach.

Dzieci codziennie losują figurkę Dzieciątka Jezus i zabierają do domu.