Zaproszenie na błogosławieństwo kierowców i pojazdów – Niedziela 23 lipca 2023

Św. Krzysztof jest jednym z najbardziej popularnych świętych Wschodu i Zachodu. Wiadomo o nim tylko tyle, że pochodził z Azji Mniejszej, z prowincji rzymskiej Licji w dzisiejszej Turcji, i że tam poniósł śmierć męczeńską za panowania cesarza Decjusza ok. 250 r.

Istnieje wiele legend o nim. Jedna z nich głosi, że przez wiele lat służył pogańskim możnym tego świata. Kiedy jednak poznał naukę Chrystusa, przyjął chrzest. Pokutując za swój grzeszny żywot, postanowił osiedlić się nad Jordanem i przenosić przez rzekę pielgrzymów, idących ze wschodu do Ziemi Świętej. W trakcie jednej z przepraw, niosąc na plecach dziecko, na środku Jordanu poczuł ogromny ciężar przekraczający jego siły. Bliski utonięcia usłyszał głos: “Jam jest Jezus, twój Zbawiciel. Dźwigając Mnie, dźwigasz cały świat”. Stąd też imię świętego – Christoforos – niosący Chrystusa.

Jako swojego patrona czcili św. Krzysztofa przewoźnicy, tragarze, flisacy i pielgrzymi. Współcześnie jest czczony jako patron kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych.

W niedzielę 23 lipca 2023 roku z racji wspomnienia ŚW. KRZYSZTOFA, PATRONA KIEROWCÓW I PODRÓŻNYCH po każdej Mszy na parkingach przy Kościele i wokół Kościoła błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

Przy poświęceniu w tym roku można zabrać plakietkę samoprzylepną z Modlitwą Kierowcy i Brelok do kluczyków z wizerunkiem Św. Krzysztofa.

Jak co roku przy okazji błogosławieństwa pojazdów mechanicznych poprzez ofiarę składaną do puszek wspieramy AKCJĘ ORGANIZOWANĄ PRZEZ MIVA POLSKA ŚW. KRZYSZTOF „1 GROSZ ZA 1 KILOMETR BEZPIECZNEJ JAZDY” na zakup misyjnych środków transportu. Warto wiedzieć, że wszyscy tarnowscy misjonarze korzystają z pojazdów ufundowanych przez MIVA polska.  Jak dowód złożenia ofiary zabieramy kartę plastikową z wizerunkiem Św. Krzysztofa i modlitwą kierowcy. Jest ona wielkości Prawa Jazdy więc można ją wozić z dokumentami.