

Temat rozważania: NAWIEDZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
Wczoraj Św. Piotr Frassati powiedział nam byśmy idąc do nieba nie wchodzili w buty innych, to znaczy byśmy byli sobą, naturalni i autentyczni. Wiecie dlaczego Św. Marta jest patronką gospodyń domowych i jej atrybutem jest łyżka? Bo dobrze gotowała i przygotowywaniem pysznego jedzenia służyła innym. Drogie mamy, jak gotujecie zupę pomidorową to oprócz soli i innych przypraw dodajcie szczyptę miłości, a wszystkim będzie smakowała.
Teraz posłuchajmy co dzisiaj ma nam do powiedzenia Św. Piotr Frassati.
Wielu myśli, że aby dostać się do nieba to trzeba zrobić coś wielkiego, cos takiego żeby pisali o tym w Internecie i mówiła o tym telewizja. A Św. Piotr Frassati mówi, że świętość składa się z takich drobnych rzeczy, które robimy z miłości do innych i wkładamy w nie całego siebie. To wymaga cierpliwości i dokładności. To co mówię dzieciom dając im kolorowanki. Nie chodzi o to żeby szybko pomalować, tylko dokładnie. Ponadto kto się spieszy wtedy się diabeł cieszy, bo na pewno zrobimy to źle. Mówię także dzieciom, że ja się przekonałem, że które dziecko ładnie maluje i dobiera kolory potem będzie się dobrze uczyło w starszych klasach.
Wiecie, że Św. Piotr Frassati nauczył konia zatrzymywać się przed Kościołem. Tylko jak on to zrobił? Zawsze jak przejeżdżał koło jakiegoś Kościoła, zatrzymywał na chwilę bryczkę z koniem, by wstąpić na chwilę do Kościoła i przywitać się z Jezusem, a nawet przez chwilę się pomodlić. Nawet jak mu się spieszyło to zatrzymywał konia na chwilę, by zrobić znak krzyża i przywitać się z Jezusem słowami: Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament teraz zawsze i na wieki wieków Amen.
Ponieważ zdarzało się to często, koń się przyzwyczaił i sam się zatrzymywał przy każdym Kościele. Koń wiedział już że dla Piotra Frassatiego Kościół to bardzo ważne miejsce, dlatego zaczął się również zatrzymywać przy Kościele.

Skoro koń się tego nauczył, to i my możemy. Jak przechodzimy koło Kościoła zróbmy ładnie znak krzyża i powiedzmy trzy razy: Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament teraz zawsze i na wieki wieków Amen.