Pogrzeb Śp. + Adolfa Kurcz z Siedlisk lat 65 odbędzie się w 17 czerwca 2026 roku tj. w środę o godz. 12.30 Różaniec za zmarłego, a o godz. 13.00 Msza Pogrzebowa.

Polecajmy zmarłego Śp. + Adolfa miłosierdziu Bożemu w naszych codziennych modlitwach.

Pogrzeb Śp. + Adolfa Kurcz z Siedlisk lat 65 odbędzie się w 17 czerwca 2026 roku tj. w środę o godz. 12.30 Różaniec za zmarłego, a o godz. 13.00 Msza Pogrzebowa.

Polecajmy zmarłego Śp. + Adolfa miłosierdziu Bożemu w naszych codziennych modlitwach.

Pogrzeb Śp. + Barbary Singer Siedliska – Huta lat 77 odbędzie się w 7 czerwca 2026 roku tj. w niedzielę o godz. 12.30 Różaniec za zmarłą, a o godz. 13.00 Msza Pogrzebowa.

Polecajmy zmarłą Śp. + Barbarę miłosierdziu Bożemu w naszych codziennych modlitwach.

W Boże Ciało Msze Święte w Kościele w Siedliskach – Bogusz: 7.00; 9.30; suma z PROCESJĄ do czterech Ołtarzy o godz. 11.00 i Msza po południu o godz. 15.00
W Głobikówce o godz. 8.15














„Głównym celem obchodów Bożego Ciała jest publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie Mu czci i podziękowanie za łaski płynące przez ten Sakrament, a także przebłaganie za bluźnierstwa i profanacje Najświętszego Sakramentu”








Co w tym dniu świętujemy? Podstawową prawdę dotyczącą Eucharystii, czyli prawdę o tym, że chleb i wino przemienia się w Ciało i Krew Pana Jezusa. To jest trudna prawda dla wielu. W komunii świętej jest obecny Jezus Chrystus, nie symbolicznie, ale realnie. W Kościele nie jest najistotniejszy ksiądz, ławki, dekoracje, najistotniejsze jest tabernakulum, w którym zawsze obecny jest Jezus Chrystus. Zawsze można do niego przyjść i się do Niego zwrócić, z Nim szczerze porozmawiać.




W Kościele w którym nie było by tabernakulum, nie było by serca Kościoła. W Kościele, w którym nie była by sprawowana Msza Święta, nie było by życia tego Kościoła. Tam, gdzie nie ma eucharystii Kościół przestaje istnieć i przestaje mieć sens.

W każdej parafii w Polsce mamy procesję Bożego Ciała. Kiedyś w ramach wymiany uczniów do polskiej szkoły w Nowym Sączu przyjechali Hiszpanie i szkoła wymyśliła, by wziąć tych uczniów na procesję Bożego Ciała, która idzie przez całe miasto i jest niesamowitym przeżyciem. Ci Hiszpanie byli w absolutnym szoku, jak widzieli tak masową manifestację wiary. Najwyraźniej oni w Madrycie tego nie doświadczyli. Ta wspólnota wiary w czasie procesji Bożego Ciała jest kluczowa i przypomina nam, że katolicyzm ma zawsze wymiar społeczny. Nie ma chrześcijaństwa bezobjawowego, nie ma katolicyzmu, który się nie pokazuje. Jezus mówi, że ci, którzy zaprą się go przed ludźmi, on zaprze się ich przed Ojcem. W czasie tej procesji można doświadczyć wspólnoty. Wybrać możemy sobie przyjaciół, wspólnota kościoła to ludzie, których Pan Bóg nam daje. To tak jak z rodziną, rodziny się nie wybiera. Z kościołem jest dokładnie tak samo.


W najbliższą niedzielę 24 maja o godz. 11.00 będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ W KOŚCIELE W GŁOBIKÓWCE KU CZCI NMP WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH – PATRONKI KOŚCIOŁA, której przewodniczył będzie proboszcz ze Słotowej
Ks. mgr Marcin Kilian.
Na sumie odpustowej uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II do Kościoła w Głobikówce. Przy tej okazji serdecznie dziękuję Państwu Agacie i Marcinowi Pociask za ufundowanie tych relikwii dla naszej parafii. Do Kościoła siedliskiego wprowadzimy je uroczyście w dniu odpustu 13 września.



Odpust to są Imieniny danego Kościoła, w tym dniu sama Matka Boża w Tytule Wspomożenia Wiernych składa nam życzenia i wyprasza potrzebne łaski. Uczyńmy wszystko, aby uroczystość odpustowa była okazała.
W piątek o 15.00 spotkanie ministrantów i lektorów oraz dziewczynek z DSM z Głobikówki. Próba tekstów na odpust.
W Imieniu swoim i mieszkańców Głobikówki i Kamionek zapraszam na tą uroczystość odpustową wszystkich parafian i miłych gości.



