

Temat rozważania: Autostrada do nieba
Kochane Dzieci! Dzisiaj dowiemy się co było najważniejsze dla Św. Karola Acutisa w życiu. W życiu są, że czy ważne, mniej ważne i najważniejsze. Kiedyś kto powiedział i słusznie, że zdrowie jest najważniejsze. A dla Karola Acutisa najważniejsza była Msza Święta, która nazwał AUTOSTRADĄ DO NIEBA. Karol Acutis dobrze wiedział, że jeżeli chce osiągnąć szczyt, któremu na imię NIEBO to musi jak najczęściej przystępować do Komunii Świętej, czyli w sposób pełny uczestniczyć we Mszy. Dlatego codziennie chodził do kościoła na Mszę Świętą i przystępował do Komunii Świętej. A do I Komunii przystąpił mając zaledwie 7 lat i od tamtej pory nie wyobrażał sobie dnia bez Mszy Świętej i Komunii..

Na ziemi wiele jest skarbów, ale największy skarb to Eucharystia
Dzisiaj wielu mówi, ze im się nudzi podczas Mszy Świętej, nie dali by rady być codziennie. Św. Karol Acutis mówi, że nudzi się kiedy podchodzimy do Mszy tak zewnętrznie, ze to tylko obrzęd, i liturgia. Natomiast Św. Karol Acutis, szedł na Mszę jak na spotkanie z najlepszym przyjacielem. On czuł obecność Jezusa dlatego na Mszy opowiadał mu o wszystkim, o szkole, o swojej rodzinie, o kolegach na boisku, o tym co go cieszy ale i o tym co go smuci.

Ponieważ lubił komputer i Internet założył stronę internetową o cudach eucharystycznych, żeby powiedzieć ludziom i dzieciom, że jest obecny w Eucharystii, działa a nawet czyni cuda.
Przypomnijmy sobie co daje nam częsta Komunia Święta:
– siłę do dobra
– osłabia złe skłonności
– gładzi grzechy lekkie
– jeszcze mocniej nas łączy z Chrystusem i Jego Kościołem