ZAPROSZENIE NA NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Z OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH:

Od czwartku ROZPOCZNIEMY NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE, które będą w niedziele o godz. 14.30 a w dni powszednie  o   godz. 17.00. Na nabożeństwa różańcowe  zapraszam wszystkich parafian: starszych, dorosłych, a młodzież, zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania i dzieci szkolne, zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii. W sposób szczególny do udziału w tym nabożeństwie zapraszam Róże Różańcowe i grupy modlitewne.

Jak paciorki różańca

Niech zachętą dla nas będzie prośba Pani Fatimskiej o codzienny różaniec oraz słowa Św. Siostry Łucji z Fatimy: „że nie ma problemu w życiu, którego by nie można rozwiązać przy pomocy tej prostej modlitwy jaką jest różaniec.

Dla dzieci zakupiłem edukacyjne składanki różańcowe. Naklejki będą po każdym nabożeństwie rozdawać dziewczynki z DSM – u.

Nazwa Różańca wywodzi się ze średniowiecza. W ówczesnej mentalności świat stworzony traktowano jako księgę o Panu Bogu, a w przyrodzie dopatrywano się rzeczywistości duchowych. Szczególną rolę pełniły kwiaty, symbolizowały one różne cechy. Modlitwy traktowane były jako duchowe kwiaty i dlatego odmawianie różańca porównywano z dawaniem Matce Bożej róż. Stąd modlitwę tę nazwano wieńcem z róż, czyli różańcem.