“Chwalcie łąki umajone” – zaproszenie na nabożeństwa majowe

“Chwalcie łąki umajone”

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majówki” – nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych krzyżach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

Nabożeństwa Majowe są wyjątkową okazją, by przez modlitwę, wyśpiewane pieśni i Litanię Loretańską – zawierzyć Matce Bożej siebie samych, nasze rodziny, całą parafię i naszą kochaną Ojczyznę. Bo jak mówi Św. Bernard wielki Jej czciciel nigdy nie słyszano, aby Matka Boża odmówiła wstawiennictwa tym, którzy się do Niej uciekają i Jej pomocy przyzywają.

Niechaj najpiękniejszy miesiąc w roku, poświęcony Matce Bożej, będzie dla nas zachętą nie tylko do ukwiecania kapliczek i Jej wizerunków, Krzyży przydrożnych, ale przede wszystkim do wyśpiewania tej wyjątkowej modlitwy, czyli Litanii Loretańskiej którą rozbrzmiewają kościoły podczas nabożeństw majowych. Zapraszam wszystkich parafian, młodzież i dzieci szkolne. Pozdrawiam Ks. Proboszcz

Nabożeństwa majowe w Kościele w Siedliskach codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 14.45

Nabożeństwa majowe w Kościele w Głobikówce codziennie o 16.00 a w niedzielę po Mszy Świętej

Litania Loretańska do Matki Bożej